Weź udział w jednym z naszych projektów, zdobądź kwalifikacje i znajdź pracę, do której będziesz chodzić z uśmiechem!

...Weź udział w jednym z naszych projektów, zdobądź kwalifikacje i znajdź pracę, do której będziesz chodzić z uśmiechem!

Zastanawiasz się, skąd wziąć środki na rozwój własnej działalności albo rozglądasz się za bezpłatnym kursem, który pozwoli Ci kandydować na stanowiska, które do tej pory raczej omijałeś szerokim łukiem? Z pomocą przychodzą Fundusze Europejskie i nasze Biuro Projektu, które organizuje kursy i szkolenia na miarę Twoich potrzeb.

Zachęcamy serdecznie do zapoznania się z projektami, które realizowane są przez nasze Biuro zlokalizowane w Słupsku przy Alei 3. Maja 44. Obecnie prowadzimy aż 7 projektów, które skierowane są do różnych grup odbiorców, a ich głównym celem jest poprawa sytuacji uczestników kursów na rynku pracy.

1. „Na fali” – projekt skierowany do osób bezrobotnych, zarejestrowanych w PUP, które ukończyły 30. rok życia i zamieszkują na terenie powiatu słupskiego (woj. pomorskie). W ramach projektu przewidziane są liczne kursy zawodowe, w tym między innymi kurs pracownika biurowego ze szkoleniem komputerowym ECDL BASE, magazynier z obsługą programów magazynowych, ochrona osób i mienia, przedstawiciel handlowy, kurs na spawacza oraz wiele innych, które organizujemy w zależności od Twoich indywidualnych potrzeb.

2. „Języki i komputery kluczem do kariery” – projekt ten skierowany jest do osób bezrobotnych i biernych zawodowo, a jego celem jest podnoszenie kompetencji językowych i komputerowych. Szkolenie obejmuje 100 godzin kursu komputerowego na poziomach od A do C oraz 180 godzin kursu języka niemieckiego lub angielskiego na poziomach od A1 do C2 i kończy się egzaminami zewnętrznymi.

3. „Pomorska Akademia Kompetencji Kluczowych” – projekt, w którym uczestniczyć mogą pracownicy sektora mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, a także podmiotów ekonomii społecznej i przedsiębiorstw społecznych (fundacji, stowarzyszeń, spółdzielni itd.), chcący wziąć udział w szkoleniu językowym i komputerowym. Szkolenie obejmuje 100 godzin kursu komputerowego na poziomie DIGCOMP A oraz 180 godzin kursu języka niemieckiego lub angielskiego na poziomach od A1 do C2.

4. „Dobre i TIKi i obce języki” – do udziału w tym projekcie mogą przystąpić osoby, które ukończyły 18. rok życia i pracują, mieszkają lub uczą się na terenie województwa pomorskiego.

5. „Kwalifikacje to podstawa” – projekt skierowany do pracowników mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, a także podmiotów ekonomii społecznej i przedsiębiorstw społecznych, zamieszkujących w województwie pomorskim. W projekcie, którego celem jest wzrost kwalifikacji w zakresie języka niemieckiego lub angielskiego mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 25. rok życia. Szkolenie zakończone jest egzaminem TELC lub równoważnym.

6. „Czas na biznes!” – to projekt, dzięki któremu założysz działalność gospodarczą na obszarze powiatu słupskiego. Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest ukończony 30. rok życia i status osoby bezrobotnej lub biernej zawodowo.

7. „Centrum stabilnego zatrudnienia. Projekt dla osób bezrobotnych z powiatu słupskiego” – jak sama nazwa wskazuje, projekt skierowany jest do bezrobotnych mieszkańców powiatu słupskiego. Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 30. roku życia. W ramach projektu organizowane są kursy na opiekuna osób starszych, mistrza budownictwa pasywnego, montera instalacji pomp ciepła, a także indywidualne kursy doszkalające.

Udział w naszych szkoleniach to doskonały sposób na podniesienie swoich kwalifikacji, szansa na zdobycie nowych umiejętności i znalezienie zatrudnienia, o którym zawsze marzyłeś. W naszej ofercie znajdują się darmowe kursy językowe i komputerowe, a ich poziomy dostosowane są do Twoich indywidualnych potrzeb. Uczestnikom projektów oferowane są też liczne szkolenia zawodowe, a wśród nich między innymi bezpłatne kursy na stanowiska, które bezustannie pojawiają się w ofertach pracy, takie jak: pracownik biurowy, spawacz, magazynier z obsługą programów magazynowych, przedstawiciel handlowy i wiele, wiele innych. Co więcej, jeżeli w naszej ofercie nie znajdziesz kursu, który Cię interesuje, skontaktuj się z nami, ponieważ mamy realną możliwość przeprowadzenia szkolenia dostosowanego do Twoich indywidualnych potrzeb.

Dlaczego warto?

Niektórych z nas do zdobywania nowych umiejętności zmusza sytuacja życiowa, inni robią to z własnej nieprzymuszonej woli, ponieważ dobrze wiedzą, że w dzisiejszych czasach rozwój osobisty jest niezbędny do pięcia się po szczeblach kariery, a jeszcze inni chcą po prostu zmienić branżę i sprawdzić się w innym zawodzie. A my? My wychodzimy z założenia, że każdy powód jest dobry, żeby uczyć się nowych rzeczy, tym bardziej, że organizowane przez nas kursy są całkowicie bezpłatne! Odwiedź nas w naszym Biurze Projektu w Słupsku i przekonaj się, że nauka języków, obsługi komputera, kurs na spawacza lub pracownika biurowego, nie musi kosztować kilkuset złotych, a ich program może być naprawdę atrakcyjny. Mało tego, biorąc udział w naszych szkoleniach możesz liczyć m.in. na zwrot kosztów dojazdów czy opieki nad dzieckiem, a także stypendia szkoleniowe. Co więcej, po szkoleniu zawodowym skierujemy Cię na staż, a to oznacza realną możliwość znalezienia zatrudnienia w wymarzonym zawodzie!

Nie zastanawiaj się, gdzie ukryty jest haczyk i nie martw się o to, że po przebytym szkoleniu będziesz musiał za nie zapłacić. O ewentualnych kosztach dodatkowych (np. koszt egzaminu końcowego) poinformujemy Cię jeszcze przed podpisaniem umowy i rozpoczęciem szkolenia.

Szczegółowe informacje na temat każdego z projektu poznasz na naszej stronie internetowej. Zachęcamy również do kontaktu mailowego (pomorskie@biuroprojektu.eu), telefonicznego i osobistego.